معرفی این کشور

برای مهاجرت به آلمان، ابتدا بایستی دید خود را نسبت به این کشور شفاف تر کنیم. جمهوری فدرال آلمان با نام بین المللی Germany واقع در اروپای مرکزی و غربی می‌باشد. آلمان از سمت شرق به لهستان و جمهوری چک، از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند، از سمت شمالی با دانمارک و از سمت جنوب به سوئیس و اتریش منتهی می‌شود.

مساحت این کشور 386,357 کیلومتر مربع می‌باشد. 223,349 کیلومتر مربع آن خشکی و 798,7 کیلومتر آن را آب تشکیل می‌دهد. این کشور 62مین کشور جهان و هفتمین کشور قاره اروپا از لحاظ وسعت می‌باشد.

از شهر‌های بزرگ آن می‌توان به پایتخت آن برلین، هامبورگ، فرانکفورت و مونیخ اشاره داشت. برلین در رتبه سوم بین شهرهای پرجمعیت اروپا قرار گرفته است.

جمعیت آلمان 7/83 میلیون نفر است. 74 میلیون نفر (3,%92) از این جمعیت از ملیت آلمانی و 2,6 میلیون نفر (7,%7) از اتباع خارجی می‌باشند. ایالت نوردراین وستفالن پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان با 17 میلیون نفر جمعیت است.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

تاریخ

در حدود 130 الی 230 هزار سال قبل اولین انسان‌ها پای خود را در مرز آلمان گذاشته و به این منطقه ورود کردند. برخی از دانشمندان این انسان‌ها را نئاندرتال می‌نامند. رومی‌ها اولین انسان‌های متمدن بودند که در این سرزمین پا گذاشتند.

تا سال 800 میلادی همسایگان، این کشور را مورد تاخت تاز قرار می‌دادند. در آن دوره حکومت آلمان اقتدار کافی برای دفاع نداشت. آلمان امروزی زاده یکی از سه پادشاهی بود که تحت فرمان شارلمانی قرار داشت.

لودویگ شاه آلمانی اولین پادشاه آلمانی زبان در این سرزمین بود. پس از آن باقی کشور‌ها آلمان را با زبان آلمانی شناختند.

در اوایل قرن 19 میلادی امپراطوری پروس که متشکل از اتحاد مناطق آلمانی بود، در کنگره وین شکل گرفت.

پس از بسته شدن پرونده جنگ جهانی اول و وضعیت بد اقتصادی در این کشور، با موج عظیم نژاد پرستی حزب نازی در این کشور جان گرفت. عمر این حزب پس از جنگ جهانی دوم و شکت آلمان به پایان رسید.

بعد از جنگ جهانی آلمان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم گردید. در دهه 90 میلادی آلمان شرقی و غربی به اتحاد رسیدند و جمهوری فدرال آلمان متولد شد.

جمهوری فدرال آلمان دارای نظام دموتراتیک و پارلمانی می‌باشد. این کشور از 16 ایالت تشکیل شده است که در برخی از مسائل مستقل عمل می‌کنند. ایالت بایرن بزرگ‌ترین و ایالت برمن کوچک‌ترین ایالات در بخش جنوب و شمال غربی این کشور می‌باشند.

جغرافیا

آلمان متشکل از دشت، جنگل، کوه، ساحل، تعدادی جزیره و مجموعه‌ای از دریاچه‌ها و باتلاق‌ها می‌باشد. سرزمین‌های پست همراه با سواحل سدبندی شده شمال این کشور را فرا گرفته اند.

دشت‌های مرکزی به دشت‌های پست شمالی آن متصل هستند. دشت‌های راین بالا، وستفالن و منطقه لایبزیگ جز بزرگ‌ترین دشت‌های آلمان به حساب می‌آیند. در شمال این کشور تعداد بسیار زیادی دریاچه و برکه وجود دارد.

در قسمت مرکزی و قلب آلمان رشته کوه‌های مرکزی قرار گرفته‌اند. این رشته کوه‌ها کشور آلمان را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده‌اند. بلند‌ترین کوه آلمان تسوگ اشپیتسه، در بخش آلمانی رشته کوه آلپ و در قسمت جنوبی آلمان واقع شده است. ارتفاع آن 2962 متر می‌باشد.

رود‌های راین (با 856 کیلومتر)، الب (با 700 کیلومتر) و دانوب (با 647 کیلومتر) طولانی‌ترین رود‌های این کشور به حساب می‌آیند.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

اقتصاد

بزرگ ترین اقتصاد ملی اروپا، تحت سلطه آلمان می‌باشد. بازار آلمان متشکل از یک بازار اقتصادی قوی همراه با نیرو کار مجرب است. موجودی سرمایه بزرگ، درصد پایین فساد و درصد بالا نوآوری از صفات این بازار و اقتصاد آلمان است. این کشور جز یکی از چهار تولید کننده بزرگ جهان محسوب می‌شود.

71% بخش خدمات، 28% صنعت و 1% کشاورزی از تولید ناخالص این کشور را به نام خود ثبت کرده اند. نرخ بیکاری در این کشور 6 الی 7% است. به دلیل ضعف در جمعیت نیرو کار، تعداد زیادی کارگر مهمان (Gastabeiter) از کشور‌های ترکیه و یوگوسلاوی سابق در این کشور مشغول به فعالیت می‌باشند.

صنعت خودرو سازی یکی از نقات قوت اقتصاد رد این کشور است. بنز، بی ام و، پورشه، آئودی و فولکس واکن از پرچم داران این صنعت  به حساب می‌آیند. به جز صنایع خودرو سازی، آلمان در صنایع تولید پوشاک و آرایشی بهداشتی حرفی برای گفتن دارند. برند آدیداس و نیوآ جز این دسته قرار می‌گیرند.

آلمان به نوعی قانون گزار و مدافع سیاسی و اقتصادی در اتحادیه اروپا می‌باشد. این کشور واحد پولی مشترک اروپا (یورو) را در سال 2002 معرفی کرد. سیاست‌های پولی این کشور را عضو‌های بانک مرکزی اروپا معین می‌کنند.

20 سال پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، استاندارد‌ها و درآمد سرانه به‌ صورت قابل ملاحظه‌ای رشد یافت. تعداد 37 شرکت بزرگ دنیا از لحاظ سرمایه متعلق به کشور آلمان است.

کشور آلمان از لحاظ تولید ناخالص داخلی و بزرگ ترین صادرات کالا (از لحاظ درآمد) در رتبه چهارم بین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور از نظر واردات در رتبه دوم قرار گرفته است.

امروزه این کشور خود را در زمره کشور‌های صنعتی و قدرتمند اتحادیه اروپا قرار داده است. آلمان موتور قدرتمند اقتصادی حوزه پولی یورو می‌باشد.

آلمان یکی از نقش اول‌های دو جنگ جهانی بود. در پی این دو مصیبت انسانی عظیم، آسیب‌های بسیاز زیادی متحمل این کشور گردید. بعد از شکست و اتمام جنگ، با کمک وام‌های دریافتی از کشورهای متحد بازسازی در این کشور شروع گردید.

جمهوری فدرال آلمان عضو سازمان ملل، ناتو، گروه هشت و پنج به علاوه یک است و از پایه گزاران اتحادیه اروپا می‌باشد.

حمل و نقل

آلمان به دلیل موقعیت بسیار خوب خود که در مرکز اروپا است، مرکز حمل و نقل این قاره به حساب می‌آید. آلمان دارای شبکه جاده‌ای استاندار و با کیفیت بالا می‌باشد.

حمل نقل در این شبکه بسیار مدرن بوده و شبکه بزرگراهی و اتوبانی آن از لحاط طولانی بودن و مقدار در رتبه سوم در جهان است.

این شبکه ارتباطی جاده‌ای به دلیل عدم وجود محدودیت سرعت از شهرت بالایی در بین مردم دنیا برخوردار است. از این جاده‌ها به طور پیوسته نگهداری می‌شود.

خط راه‌آهن این کشور از سرعت و کیفیت بالایی برخوردار است. یک شبکه چند منظوره قطار‌های تندرو در آلمان وجود دارد. دولت آلمان به راه‌آهن خود یارانه اعطا می‌کند. راه‌آهن این کشور در سال 2014، 17 میلیارد یورو رایانه دریافت کرد.

فرودگاه فرانکفورت بزرگ‌ترین فرودگاه آلمان محسوب می‌شود. این فرودگاه در ربته سوم بین فرودگاه‌های اروپا می‌باشد.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

گردشگری

در بین کشورهای پربازدید جهان، آلمان در رتبه نهم قرار گرفته است. لازم به ذکر است که 30 درصد از مردم این کشور تعطیلات خود را در کشور خودشان سپری می‌کنند. این کشور به دلیل مسیر‌های مختلف توریستی خود، مانند مسیر جاده رمانتیک، جاده اژدها و مسیر شراب از شهرت خاصی برخوردار است.

کارت آبی (Blue Card) جهت مهاجرت به آلمان

دریافت بلو کارت یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به آلمان می‌باشد. بلو کارت در واقع اجازه زندگی و کار در حوزه اتحادیه اروپا می‌باشد. این کارت درواقع به افرادی اهدا می‌شود که در حوزه اروپا نیستند و به این قسمت ورود می‌کنند. افرادی که در زمینه‌های تحصیلی و کاری موفق بوده‌اند و نوعی صاحب تخصص می‌باشند به راحتی می‌توانند از این طریق در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا فعالیت کنند.

بلو کارت همانند گرین کارت آمریکا است و دلیل آبی بودن رنگ آن، یادآور پرچم آبی رنگ اتحادیه اروپا می‌باشد.لازم به ذکر است، ایرلند و دانمارک کشورهایی هستند که این کارت را به شهروندان ارائه نمی‌دهند.

افرادی که بلو کارت دریافت می‌کنند همانند باقی شهروندان اروپایی از خدمات و مزایا استفاده می‌کنند. برای مثال حقوق دریافتی و کارمز این افراد با شهروندان اروپایی برابری می‌کند و هیچ تفاوتی وجود ندارد. چهارچوب قانون و مقررات در مورد این کارت، در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به صورت یکسان رعایت می‌شود.

مهاجرت از طریق بلوکارت
مدارک مورد نیاز

مدارک لازم جهت دریافت کارت آبی و مهاجرت به آلمان

  • پاسپورت فرد
  • یک قطعه عکس بیومتریک 4/5 در 3/5 سانتی متر
  • درخواست، پیشنهاد و یا قرارداد کار که از طرف یک شرکت به فرد ارائه شده باشد

مزایای کارت آبی و مهاجرت به آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا از مزایای بسیاری برخوردار است. متخصصان برای زندگی و کار در کشور آلمان از دسترسی راحت‌تری بهرمند می‌شوند.

بلو کارت این امکان را فراهم می‌سازد که خانواده  فرد شاغل نیز به او بپیوندند. در این صورت همسر و فرزند نیز عضویت اتحادیه اروپا را از طریق کارت آبی دریافت می‌نمایند.

افرادی که کارت آبی برای آن‌ها صادر شده است می‌توانند بصورت آزادانه در قاره اروپا سفر کنند.

مهاجرت به آلمان
Ice Group Logo

مهاجرت به آلمان و خدمات ICE GROUP

ICE GROUP   به همراه مشاوران مجرب خود، با مشاوره کامل و رایگان همراه شما می‌باشد. گروه ما مهاجرت به آلمان را برای شما در کمتر از 3 ماه عملی می‌سازد. برای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتس‌اپ با ما تماس بگیرید

 

0615 3315 374+

0715 3315 374+

0815 3315 374+